top of page

Araştırma Ekibimiz

Direktörümüz

IMG_0001.jpeg

Asuman Büyükcan-Tetik
Direktör - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Programı Öğretim Üyesi

Asuman Büyükcan-Tetik, Sabancı Üniversitesi Psikoloji Programı’nda Doktor Öğretim Üyesidir. 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 8 yıllık iş hayatı sonrasında, psikoloji alanındaki master derecesini Koç Üniversitesi’nden 2011 yılında, Klinik Çocuk ve Aile Çalışmaları alanındaki doktora derecesini ise VU University Amsterdam’dan 2015 yılında almıştır. Yakın ilişkiler (örn., aile ilişkileri) konusunda yürüttüğü araştırmaları, hayat olayları (örn., çok sevilen bir kişinin kaybı, salgın, çocuk sahibi olma) ve kişiliğin kişiler arası ilişkiler ile etkileşimine odaklanmaktadır.

Araştırma Ekibi

mustafa anıl topal.JPG

Mustafa Anıl Topal
Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında romantik ilişkiler, grup süreçleri ve Alzheimer gibi ilgili alanlarda yürütülen araştırmalarda yer aldı. Sabancı Üniversitesi’nde Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda eğitimine devam etmektedir.

Turan_Deniz_Ergun-_Fotoğraf.jpg

Turan Deniz Ergun
Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi
Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca romantik ilişkiler, bellek, ve çocuk yetiştirme tutumları ile ilgili araştırmalarda yer aldı. Şu an Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda eğitimine devam etmektedir.

Besim.jpg

Kerem Besim Durbin

Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Doktora Öğrencisi

Psikoloji lisansını 2016 yılında McGill Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra 2018 yılında Araştırma Yüksek Lisansını, Klinik Psikoloji yan dalı ile beraber Leiden Üniversitesi'nden aldı. Tezini romantik ilişkilerde fiziksel sevgi gösterileri üzerine yazdı. Şu anda Sabancı Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji Doktora Programına devam etmekte olup yakın ilişkilerde fiziksel sevgi gösterileri üzerine olan araştırmalarını sürdürmektedir.

WhatsApp Image 2023-04-26 at 13.35.58.jpeg

Kübra Kızılırmak
Araştırma Asistanı - Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Çift ve Aile Terapisi Programı Öğrencisi 
Sabancı Üniversitesi Psikoloji anadal ve Toplumsal Cinsiyet yandal eğitimini 2021 yılında tamamladı. Lisans eğitimi boyunca romantik ilişkiler, benlik ve yas ile ilgili araştırmalarda yer aldı. Dayanıklılık, baş etme becerileri, toplumsal travmanın aile ve çift ilişki dinamikleri üzerindeki etkisi ilgi alanları arasında yer almaktadır.

yarkın güryol.jpg

Yarkın Güryol

Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji anadal, Sosyoloji yandal eğitimini 2021 yılında tamamladı. Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı Sosyal Psikoloji alt alanında eğitimine devam etmektedir. Evrimsel psikoloji ve Dehşet Yönetimi Kuramı çerçevesinde yakın ilişkiler ve cinsellik konuları ilgi alanları arasında yer almaktadır. 

WhatsApp Image 2023-04-25 at 21.05.29.jpeg

Gamze Şener

Araştırma Asistanı - Koç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca bellek ve transdiagnostik risk faktörleri üzerine yürütülen çalışmalarda yer aldı. Şu anda Koç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda eğitimine devam etmektedir.

logobordo.png
bottom of page