top of page

Araştırma Ekibimiz

Direktörümüz

IMG_0001.jpeg

Asuman Büyükcan-Tetik
Direktör - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Programı Öğretim Üyesi

Asuman Büyükcan-Tetik, Sabancı Üniversitesi Psikoloji Programı’nda Doktor Öğretim Üyesidir. 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 8 yıllık iş hayatı sonrasında, psikoloji alanındaki master derecesini Koç Üniversitesi’nden 2011 yılında, Klinik Çocuk ve Aile Çalışmaları alanındaki doktora derecesini ise VU University Amsterdam’dan 2015 yılında almıştır. Yakın ilişkiler (örn., aile ilişkileri) konusunda yürüttüğü araştırmaları, hayat olayları (örn., çok sevilen bir kişinin kaybı, salgın, çocuk sahibi olma) ve kişiliğin kişiler arası ilişkiler ile etkileşimine odaklanmaktadır.

Araştırma Ekibi

mustafa anıl topal.JPG

Mustafa Anıl Topal
Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında romantik ilişkiler, grup süreçleri ve Alzheimer gibi ilgili alanlarda yürütülen araştırmalarda yer aldı. Sabancı Üniversitesi’nde Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda eğitimine devam etmektedir.

Turan_Deniz_Ergun-_Fotoğraf.jpg

Turan Deniz Ergun
Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi
Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca romantik ilişkiler, bellek, ve çocuk yetiştirme tutumları ile ilgili araştırmalarda yer aldı. Şu an Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda eğitimine devam etmektedir.

Besim.jpg

Kerem Besim Durbin

Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Doktora Öğrencisi

Psikoloji lisansını 2016 yılında McGill Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra 2018 yılında Araştırma Yüksek Lisansını, Klinik Psikoloji yan dalı ile beraber Leiden Üniversitesi'nden aldı. Tezini romantik ilişkilerde fiziksel sevgi gösterileri üzerine yazdı. Şu anda Sabancı Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji Doktora Programına devam etmekte olup yakın ilişkilerde fiziksel sevgi gösterileri üzerine olan araştırmalarını sürdürmektedir.

2019-05-30_gizem-erdem_lab-26-1_edited.jpg

Melisa Varol
Araştırma Asistanı - Koç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi
Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Lisans yılları boyunca aile ve yakın ilişkiler üzerine çalışmalar yaptı. Halen aynı üniversitede Klinik Psikoloji yüksek lisansına devam etmektedir. Olumsuz çocukluk deneyimleri, kişilerarası travma, aile içi ilişki dinamikleri ve travmanın aktarımı üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

yarkın güryol.jpg

Yarkın Güryol

Araştırma Asistanı - Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji anadal, Sosyoloji yandal eğitimini 2021 yılında tamamladı. Sabancı Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı Sosyal Psikoloji alt alanında eğitimine devam etmektedir. Evrimsel psikoloji ve Dehşet Yönetimi Kuramı çerçevesinde yakın ilişkiler ve cinsellik konuları ilgi alanları arasında yer almaktadır. 

logobordo.png
bottom of page